Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare intr-un magazin
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare intr-un magazin

Buna ziua,

Suntem o brutarie care are mai multe puncte de lucru. Va rog sa imi spuneti care sunt actele care trebuiesc tinute in magazine.

Multumesc anticipat.
In orice punct de lucru ar trebui sa existe: registrul unic de control, copie contract inchiriere spatiu, copie contract salubritate in cazul in care este necesar, autorizate functionare, autorizatie sanepid sau cum se numeste acum, copie CUI, copiile contractelor de munca ale angajatilor, copii fise de post, copii buletine angajati, copie ROI, actele pentru casele de marcat daca este cazul.
Cam astea ar fi daca imi amintesc corect. Poate colegii mei vor putea completa mesajul meu daca mai sunt si alte documente pe care le-am omis.
Multumesc pentru raspuns si rapiditate.
Trebuie tinute si copiile de pe cartile de munca, buletine, respectiv fise post in fiecare magazin in parte?
Da, tot ce va spus nicol.ilea, fara copie carnete de munca, in plus trebuie sa aveti carnetele de sanatate, actualizate, pentru ca aveti brutarie !
Eu asa as recomanda. in fiecare punct de lucru sa existe aceste documente.
Va multumesc pentru ajutor!

Numai bine..