Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare intr-un magazin
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare intr-un magazin

Buna ziua,

Suntem o brutarie care are mai multe puncte de lucru. Va rog sa imi spuneti care sunt actele care trebuiesc tinute in magazine.

Multumesc anticipat.
NU UITATI DOCUMENTELE SSM si SU
1. Dosarul cu decizii, evaluarea riscurilor, normative de EIP si mat. igienico-sanitare, planul de prev. si protectie, tabel tematica, zone cu risc ridicat si specific, incident periculos
2. Fise de instructaj, med. muncii.
3. Registre de accidente
Daca nu aveti angajat pe cineva de specialitate, faceti-o urgent. In activitatea dvs. sunt frecvente controalele de la sanepid, protec. consumatorului, primarie, resurse umane, dar si pe linie de protectia muncii si PSI ( SSM < SU)
octavia59 a scris:

NU UITATI DOCUMENTELE SSM si SU

1. Dosarul cu decizii, evaluarea riscurilor, normative de EIP si mat. igienico-sanitare, planul de prev. si protectie, tabel tematica, zone cu risc ridicat si specific, incident periculos
2. Fise de instructaj, med. muncii.
3. Registre de accidente
Daca nu aveti angajat pe cineva de specialitate, faceti-o urgent. In activitatea dvs. sunt frecvente controalele de la sanepid, protec. consumatorului, primarie, resurse umane, dar si pe linie de protectia muncii si PSI ( SSM < SU)

Foarte bine, inscriu la ce ati scris (eu am omis).