avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare intr-un magazin
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare intr-un magazin

Buna ziua,

Suntem o brutarie care are mai multe puncte de lucru. Va rog sa imi spuneti care sunt actele care trebuiesc tinute in magazine.

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Samoila Georgeta P.F.A. , Consilier juridic 12:38, 8 Iunie 2009
NU UITATI DOCUMENTELE SSM si SU
1. Dosarul cu decizii, evaluarea riscurilor, normative de EIP si mat. igienico-sanitare, planul de prev. si protectie, tabel tematica, zone cu risc ridicat si specific, incident periculos
2. Fise de instructaj, med. muncii.
3. Registre de accidente
Daca nu aveti angajat pe cineva de specialitate, faceti-o urgent. In activitatea dvs. sunt frecvente controalele de la sanepid, protec. consumatorului, primarie, resurse umane, dar si pe linie de protectia muncii si PSI ( SSM < SU)
octavia59 a scris:

NU UITATI DOCUMENTELE SSM si SU


1. Dosarul cu decizii, evaluarea riscurilor, normative de EIP si mat. igienico-sanitare, planul de prev. si protectie, tabel tematica, zone cu risc ridicat si specific, incident periculos
2. Fise de instructaj, med. muncii.
3. Registre de accidente
Daca nu aveti angajat pe cineva de specialitate, faceti-o urgent. In activitatea dvs. sunt frecvente controalele de la sanepid, protec. consumatorului, primarie, resurse umane, dar si pe linie de protectia muncii si PSI ( SSM < SU)


Foarte bine, inscriu la ce ati scris (eu am omis).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente ssm nicoj nicoj Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarele documente cu care trebuie sa ma prezint in urma unui control de la itm ( pentru salon coafura): lista ... (vezi toată discuția)
Completare fișe ssm, psi legissmsu legissmsu Buna seara, data admiterii la lucru in fisa SSM coincide cu cea din Fisa de PSI sau este ultima data de la ILM -ul din fisa SSM? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
I.p.s.s.m dumitru23 dumitru23 Buna ziua! de curand am primit de curand sarcina de ma ocupa de protectia muncii in cadrul firmei noastre,desigur consiliata de o firma specializata.Domna ... (vezi toată discuția)