Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dobanda alocatie privata
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dobanda alocatie privata

Bună! Mi-am facut o alocatie privata la o companie care intre timp a fost preluata de o alta firma. Acest lucru s-a întâmplat prin 2000 2001. Banii trebuia sa ii primesc la împlinirea vârstei de 21 de ani, adică anul viitor. Zilele astea am cerut sa mi se calculeze suma pe care urmează sa o primesc. Eu am cotizat in fiecare an cu 400 de lei (4 milioane ). Răspunsul angajatului a fost ca voi primi in jur de 7000 de lei (70 milioane ). Mie mi se pare foarte putin dupa ce am facut calcule. 14 (ani) x 400 = 5400 . As putea sa dau in judecata firma pentru a recalcula cu ajutorul sporului de devalorizare a banilor ?
5600 scuze.