Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Informatii dosar negasite
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Informatii dosar negasite

Buna dimineata,

Am primit o instiintare (art. 264 din NCPP) pentru inmanarea plicului cu acte de procedura in cauza ce formeaza obiectului unui dosar cu numarul in forma XXXX/P/2014. Am incercat sa caut dupa numarul de dosar si direct dupa nume dar nu am gasit nimic pe lege5.ro sau portal.just.ro.
Mai pot cauta altundeva aceste informatii? Ce inseamna faptul ca nu am gasit nimic pe aceste 2 site-uri? Litera "P" din numarul dosarului are o semnificatie anume?

Multumesc,
Uitati-va pe instiintare si vedeti de catre cine este emisa , Politie, Parchet , instanta de judecata.
Dosarul este al Parchetului de pe langa Tribunal.
Nu o sa gasiti informatii cu privire la acel dosar penal, pentru ca informatile legate de dosarele penale aflate in faza de cercetare penala nu sunt publice si prin urmare cata vreme nu se afla pe rolul unei instante nu pot fi vizualizate.
P= parchet.
P = penal , altfel spus este vorba despre un dosar penal.
Inteleg. Multumesc pentru informatii