avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurare medicala

Buna seara! in cazul in care nu platesc la un loc de munca cotributia de 5,5% pentru sanatate,dar totusi platesc aceasta contributie din alte venituri,cum ar fi din cedarea folosintei bunurilor,sunt asigurat sau nu?

Alte discuții în legătură

Pfa sau pfi? Ovidiu58 Ovidiu58 Sunt unul dintre multi altii carora le-a expirat perioada de acordare a ajutorului de somaj si care, din pacate, nu si-a gasit un loc de munca. Necazul meu ... (vezi toată discuția)
Contributie sanatate de 5,5% din venitul obtinut din vanzarea unei locuinte? hellen09 hellen09 Anul trecut, in noiembrie, am vandut o locuinta. Pentru plata contributiei la sanatate, ca persoana fara venit, in luna mai 2011,mi s-a cerut o adeverinta de ... (vezi toată discuția)
Cass pers activitati independente lore33 lore33 Buna ziua! As dori si eu cateva informatii, am cateva proprietati in inchiere, anul trecut am fost in sistem de forfetare, anul acesta ca am depasit 5 ... (vezi toată discuția)