Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitionare autoutilitara din Germania
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitionare autoutilitara din Germania

Buna ziua.
Care este procedura privind TVA pt.o persoana juridica care achizitioneaza o autoutilitara din Germania.
Persoana juridica este din RO? Este inregistrata ca platitoare de TVA?

Daca da, trebuie sa se inregistreze si in Reg. Operatorilor Intracomunitari, dupa care poate achizitiona autoutilitara fara TVA.