Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cazier fiscal ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cazier fiscal ONG

opinii cu privire la cazierul fiscal ptr. consiliul director al asociatiilor, a membrilor activi dintr-o asociatie, astept comentarii, multumesc
Cazierul fiscal este obligatoriu pentru noii membri ai unei asociaţii/fundaţii numai daca ei sunt alesi ca reprezentanti legali ai acestora prin actul de constituire sau statut, să acţioneze în raporturile juridice cu terţii, individual sau colectiv, în numele şi pe seama persoanei juridice.
Decizia Completului ÎCCJ nr. 10/2012 a fost publicată în Monitorul oficial nr. 495 din 19 iulie a.c.