Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate SRL

Un srl infiintat in 2014 fara activitate, poate fi suspendat ? Daca da care este procedura si care sunt taxele ce trebuie achitate ?
Puteti suspenda activitatea societatii in baza hotararii aga sau a deciziei asociatului unic.
Aceasta va fi depusa la orc impreuna cu certificatul constatator de autorizare activitati, cererea aferenta si taxele de aprox. 250 lei.
Perioada maxima pentru care puteti solicita suspendarea activitatii este de 3 ani.