avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Executarea silita rovineta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Executarea silita rovineta

Asi dori sa stiu daca e normal ca executarea silita sa se faca daca nu am fost instintata pesonal .
Nu sunt in tara dar mi-a spus vecina ca am in cutia postala un plic cu o executare silita pt o rovineta din 2011.
Eu stiu ca in 2012 nu am putut plati la posta impozitul pe cladire si masina pt ca aveam aceasta amenda.Eu stiu ca am platit-o (chitanta sigur nu o mai am) Dar acum la posta nu mai figurez cu nici o restanta.(au intrebat copii, si platit impozitele)
CE SA FAC? sa platesc 760 ron din care 450 e taxa executorului!
In tara am rate la brd (card de salariu) poate ma trezesc ca imi trag de pe card.
va rog sa ma ajutati! cu un raspuns:((

Alte discuții în legătură

Executare silita pentru taxa de despagubire neplatita LucaMoise LucaMoise Buna ziua. in primavara acestui an, sotia mea s-a dus la ANAF pentru a-si plati taxele, ocazie cu care a aflat ca are o amenda neplatita pentru lipsa ... (vezi toată discuția)
Blocare card. poprire pe salariu. doar_dana doar_dana Am un card la BRD, unde imi primesc salariul si am si un descoperit de card. Pe 15. 10, am retras o suma de bani de pe card. Pe 16.10, am incercat sa fac o ... (vezi toată discuția)
Executare silita 2016 - contract card de credit 2006 Alex_1985 Alex_1985 Buna ziua, Tatal meu a incheiat la inceputul anului 2006 un contract de card de credit cu o banca la care nu a mai putut plati ratele respective din ... (vezi toată discuția)