Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultatea de Arhivistica- din cadrul Academiei de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultatea de Arhivistica- din cadrul Academiei de Politie "A.I. Cuza"

Unde se depune dosarul pentru Facultatea de Arhivististica?
Studentii din cadrul FAcultatii au dreptul la incadrare? ( cei de la taxa )
crocod, utilizator
Conform regulsmentului de admitere intocmit pentru anul de invatamant in derulare. In baza art. 9 din R.A pentru 2014 .
Art. 9 (1) Candidaţii vor depune dosarul de concurs, cu toate documentele solicitate, la
unităţile care desfăşoară activităţi de recrutare şi vor ţine legătura cu acestea în vederea planificării datei şi locaţiei pentru susţinerea testării psihologice.
Absolventii academiei de politie, indiferent de forma de invatamant absolvita au aceleasi drepturi pentru angajare.