avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1724 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii I.I.-neplatitoare de tva, mai exact la o ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii I.I.-neplatitoare de tva, mai exact la o florarie?

Ce declaratii trebuie sa depun la o I.I. -neplatitoare de tva pe care am infiintat-o in 2013-2014..am citit undeva ca trebuie sa depun 010 si 070 inafara de 220 si 200?

Multumesc mult!
Nu. Acum veti depune declaratia 392b pana pe 25 februarie si declaratiile 220 si 200.
Multumesc mult pentru raspuns.
care este termenul la 220? 31 ianuarie?
In acest an termenul limita este 2 februarie 2015.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii fiscale pentru profesii liberale Lentian Lentian Buna ziua, Am inceput in iulie 2013 activitate de mediere. Am depus la la ANAF declaratia de inregistrare fiscala 070 si declaratia privind venitul estimat ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale pfa teo53 teo53 Am un PFA( coafor) infiintat si inregistrat in mai 2014, ce declaratii fiscale si pana la ce data trebuiesc depuse? Multumesc pt raspuns! (vezi toată discuția)
Depunere decizie de impunere intreprindere individuala studenta1 studenta1 Am o intreprindere individuala din martie 2013 si pe 11.03.2013 am depus un formular ,,Decizie de impunere privind platile anticipate cu titlu de ... (vezi toată discuția)