Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Program 392B
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Program 392B

Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014).
Daca da, unde il pot gasi?
Gasiti aici
[ link extern ]
Buna ziua,
declaratia nu se poate valida daca nu sunt trecute si datele imputernicitului. Cum in cazul meu, nu e vorba de asa ceva, v-as ruga sa-mi spuneti cum sa procedez. Multumesc anticipat!
Daca ati nominalizat un imputernicit (ati bifat casuta cu imputernicit) care sa va reprezinte trebuie sa treceti datele acestuia pentru a transmite declaratia electronic.
Daca sunteti administratorul si nu ati nominalizat imputernicit declaratia se valideaza.
Cititi si modul de completare a declaratiei, pe care o gasit si ca formular pentru completare daca veti cauta pe google.
Observ ca formularul acela functioneaza doar cu semnatura electronica...
Anul acesta nu a mai aparut program clasic ca si in anii anteriori?
Ma refer la program care sa scoata declaratia cu cod de bare, semnatura electronica nu am.