avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Program 392B
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Program 392B

Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014).
Daca da, unde il pot gasi?
Cel mai recent răspuns: ailioiu , utilizator 13:41, 10 Februarie 2015
Gasiti aici
[ link extern ]
Buna ziua,
declaratia nu se poate valida daca nu sunt trecute si datele imputernicitului. Cum in cazul meu, nu e vorba de asa ceva, v-as ruga sa-mi spuneti cum sa procedez. Multumesc anticipat!
Daca ati nominalizat un imputernicit (ati bifat casuta cu imputernicit) care sa va reprezinte trebuie sa treceti datele acestuia pentru a transmite declaratia electronic.
Daca sunteti administratorul si nu ati nominalizat imputernicit declaratia se valideaza.
Cititi si modul de completare a declaratiei, pe care o gasit si ca formular pentru completare daca veti cauta pe google.
Observ ca formularul acela functioneaza doar cu semnatura electronica...
Anul acesta nu a mai aparut program clasic ca si in anii anteriori?
Ma refer la program care sa scoata declaratia cu cod de bare, semnatura electronica nu am.

Alte discuții în legătură

Declaratia 392b Popu Popu Buna, o intrebare pentru cei care au depus deja declaratia 392 (A/B) pentru anul 2014: [b]se depune doar formulatul tiparit? [/b] Intreb asta deoarece anii ... (vezi toată discuția)
Depunerea declaratiei vies 390 la ghiseu mik_zoltan mik_zoltan Subiect: Depunerea declaratiei VIES 390 la ghiseu Am doua intrebari: 1.) Se poate depune declaratia VIES 390 si la ghiseul unei reprezentatnte ANAF intr-un ... (vezi toată discuția)
Salvare d.112 ptr.unitatea fiscala camicami camicami Am completat D.112,validata,fara erori,dar nu stiu de unde si cum sa o salvez pe stick ptr.unitatea fiscala. Ce denumire trebuie sa aiba fisierul salvat ? ... (vezi toată discuția)