avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme cu programul de servici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme cu programul de servici

buna ziua va rog frumos sa ma lamuriti lucrez intr-un magazin programul este urmatorul .....ex sapt aceasta miercuri 9.30-21, vineri 1.30-21 ,simbata 9.30-21 ,duminica 9.30 -20 asa este programul complexului pina la ora 20 duminica luni sunt libera marti 9.30 -21 seara miercuri libera joi libera vineri 9.30 -21 simbata libera duminica libera luni 9.30 -21 marti miercuri libera joi 9.30 -21 vineri libera simbata duminica lucrat din nou luni liber marti libera miercuri 9.30 -21 joi liber vineri 1.30 -21 simb 9.30 -21 duminica 9.30 -20 practic lucram 3 simb si duminici pe luna nu avem decit 7 zile lucratoare de concediu pt ca patroana spne ca nu facem orele sarbatorile legale nu sunt platite sau nu ni se da liber practic nu conteaza daca lucram sau nu spuneti dumneavoastra va rog daca este corect programul pt ca a inceput sa nu ni se mai dea nici salariul plus ca atunci cind este shopping day pina la 12 noaptea se vine din liber se lucreaza in plus si nu se tine cont plus ca nu se deconteaza nici taxi pt ca nu avem cu ce ajunge acasa va multumesc pt raspuns

Alte discuții în legătură

concediul medical razvan.razvan razvan.razvan Buna ziua, Am o intrebare referitor la pontarea concediului medical. Spre exemplu luam o luna in care sunt 21 zile lucratoare deci 168 ore. Daca concediu ... (vezi toată discuția)
Reguli in intocmirea programului de lucru in ture de 12cu24---12cu48. geo964 geo964 Este corecta o programare a timpului de lucru sub forma: luni8ore:marti,miercuri,joi si vineri-libere platite(ca urmare a efectuari de ore ... (vezi toată discuția)
Pontaj concediu medical sâmbătă și duminica Dorina71 Dorina71 Bună ziua!lucrez la un magazin unde se lucrează sâmbătă și duminică, .am avut concediu medical de joi pana duminica.programul meu săptămânal era luni ... (vezi toată discuția)