Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Nelamuriri declaratie 392b
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Nelamuriri declaratie 392b

Am pfa cu activitate comert bunuri second-hand.
Pe parcursul anului 2014 am avut achizitii de marfa de la persoane fizice din Germania (cu borderou achizitie), precum factura de transport primita de la firma ce a adus marfa din Germania.
Ce trebuie sa declar in D392b?
In Declaratia 392 B se trec datele referitoare la activitatea desfasurata in interiorul tarii,atat pentru livrari de bunuri, cat si pentru achizitiile efectuate din tara.