Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate noua cod CAEN 7820
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate noua cod CAEN 7820

Buna ziua. Am nevoie de o informative pe care nu reusesc sa o obtin:

A. DACA SOCIETATEA ESTE NOUA : POT INCEPE IMEDIAT ACTIVITATEA DE A TRIMITE PERSOANE DETASATE IN FRANTA ?

B. DACA SOCIETATEA ESTE NOUA: MAI SUNT NECESARE PUNCTELE 4, 5 SI 7 ? din (condiţiile de funcţionare a agentului de muncă temporara)

Va trimit atasat "Conditiile de functionare a agentului de munca temporara):
1. Actul constitutiv sau actul adiţional la actul constitutiv, după caz, în care să fie menţionat obiectul
de activitate, cod CAEN 7820, în copie legalizată;
2.Certificatul de înregistrare la registrul comerţului, emis de oficiul registrului comerţului, în care să
fie menţionat obiectul principal de activitate, cod CAEN 7820, în copie legalizată;
3. Cazierul fiscal;
4. Certificate de atestare fiscală eliberate de instituţiile competente, care să ateste îndeplinirea
condiţiei că nu înregistrează debite la bugetul de stat sau la bugetele locale;
5. Certificat constatator eliberat de oficiul registrului comerţului, care trebuie să cuprindă menţiuni
din care să rezulte că solicitantul nu se află în procedură de reorganizare sau faliment, potrivit
legii;
6. Dovada constituirii garanţiei financiare, în cuantumul prevăzut mai sus;
7. Declaraţie pe propria răspundere a solicitantului privind îndeplinirea condiţiei că nu a fost
sancţionat contravenţional, în ultimele 24 de luni anterioare datei formulării cererii de autorizare,
pentru încălcarea prevederilor legislaţiei muncii, comerciale şi fiscale.

Va MULTUMESC.
1. Da
2. Da