avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate noua cod CAEN 7820
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate noua cod CAEN 7820

Buna ziua. Am nevoie de o informative pe care nu reusesc sa o obtin:

A. DACA SOCIETATEA ESTE NOUA : POT INCEPE IMEDIAT ACTIVITATEA DE A TRIMITE PERSOANE DETASATE IN FRANTA ?

B. DACA SOCIETATEA ESTE NOUA: MAI SUNT NECESARE PUNCTELE 4, 5 SI 7 ? din (condiţiile de funcţionare a agentului de muncă temporara)

Va trimit atasat "Conditiile de functionare a agentului de munca temporara):
1. Actul constitutiv sau actul adiţional la actul constitutiv, după caz, în care să fie menţionat obiectul
de activitate, cod CAEN 7820, în copie legalizată;
2.Certificatul de înregistrare la registrul comerţului, emis de oficiul registrului comerţului, în care să
fie menţionat obiectul principal de activitate, cod CAEN 7820, în copie legalizată;
3. Cazierul fiscal;
4. Certificate de atestare fiscală eliberate de instituţiile competente, care să ateste îndeplinirea
condiţiei că nu înregistrează debite la bugetul de stat sau la bugetele locale;
5. Certificat constatator eliberat de oficiul registrului comerţului, care trebuie să cuprindă menţiuni
din care să rezulte că solicitantul nu se află în procedură de reorganizare sau faliment, potrivit
legii;
6. Dovada constituirii garanţiei financiare, în cuantumul prevăzut mai sus;
7. Declaraţie pe propria răspundere a solicitantului privind îndeplinirea condiţiei că nu a fost
sancţionat contravenţional, în ultimele 24 de luni anterioare datei formulării cererii de autorizare,
pentru încălcarea prevederilor legislaţiei muncii, comerciale şi fiscale.

Va MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 22:27, 8 Februarie 2015
1. Da
2. Da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie ministerul muncii si solidaritatii sociale LucianLesanu LucianLesanu Buna seara! Am depus actele pentru a infiinta o societate cu raspundere limitata, la indrumarea unui consultant, cu codul 7810. Activitatea mea ar fi sa ... (vezi toată discuția)
Autorizare firma de plasare a fortei de munca caen 7810 candru candru Buna ziua, As dori sa deschid acest topic deoarece discutiile din cate am vazut sunt mai vechi si pentru mine este de interes. Am deschis de curand o firma cu ... (vezi toată discuția)
Caen 7810,7820,7830 AnaLucia AnaLucia Este obligatorie depunerea unei garantii materiale pentru a avea dreptul de a incheia contracte de intermediere forta de munca cu firme din EU ? (vezi toată discuția)