Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura cazare bulgaria inregistrare de un srl ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura cazare bulgaria inregistrare de un srl neplatitor de TVA

Buna seara! Va rog sa imi spuneti , pentru o factura de cazare la un hotel din Bulgaria ,un SRL -Romania , neplatitor de TVA , trebuie sa se inregistreze ca platitor de TVA , daca va obtine cod special de TVA , va declara in 301, 390 si va plati tva 24%? Cazarea este considerata serviciu?
Multumesc.
nu, cazarea este un serviciu cu o regula speciala si se taxeaza in tara unde se afla hotelul.
sunt convins ca factura contine TVA bulgaresc.