avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... includerea perioadelor de concediu presi post natal in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

includerea perioadelor de concediu presi post natal in stagiul de cotizare inainte de 1989

Buna ziua ,
Am rugamintea sa-mi spuneti daca la stagiul de cotizare pentru pensie (inclusiv pensia anticipata partiala) sunt luate in considerare concediile prenatale/postnatale, de care am beneficiat (in conformitate cu legislatia in vigoare la acea vreme) in perioadele:
ianuarie 1984-mai 1984.
mai 1986-august 1986
Precizez :
- am nascut 2 copii , in ianuarie 1984 si in mai 1986 .
- perioadele mentionate mai sus nu sunt precizate ca atare in carnetul de munca, ci incluse in alte perioade.
Va rog sa-mi spuneti daca sunt incluse in stagiul de cotizare pentru pensie/pensie anticipata si in baza carei legislatii.
Va multumesc.


Alte discuții în legătură

Bună dimineața! sunt născută pe 25 ianuarie 1965. lucrez ... marinela_cln@yahoo.com marinela_cln@yahoo.com Bună dimineața! Sunt născută pe 25 ianuarie 1965. Lucrez ca asistenta medicală din august 1984, fără concediile de maternitate (2 ani) și fără ... (vezi toată discuția)
Pensie grupa 1 de munca capatanacatalin capatanacatalin sant nascut in an 1959 ianuarie angajat cu c.m oct 1976 pana 1981 iunie intre care satisfacut in 1979 iunie pana 1980 decembrie stagiul militar din 10 iun ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata mancika mancika Buna ziua, am rugamintea sa-mi spuneti si mie cand am dreptul la pensie anticipata. M-am nascut in 09.09.1955, lucrez din 01.09.1974 fara intrerupere, grupa ... (vezi toată discuția)