Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Dizolvare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Dizolvare PFA

Buna ziua!

Am deschis un noiembrie 2013 un PFA. Nu am declarat niciodata inceperea de activitate la Fisc si nu am avut deloc activitate. Ma intereseaza care sunt conditiile si ce trebuie sa fac pentru a dizolva acest PFA.

Multumesc!

Cererea de înregistrare - formular, bifată în dreptul la pct. II – radiere şi la pct. 7.6. pentru motivul radierii;
Documentul care atestă motivul radierii, dacă este cazul;
Certificatul de înregistrare și certificatul constatator de autorizare (original);
Dovezile privind plata taxelor/tarifelor legale - detalii:
45 lei - taxele de registru;
27 lei, reprezentând un procent aplicat taxei de registru - 50% Fondul de lichidare şi 10% Fondul de buletin prevăzute de Legea nr. 85/2014.