Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN

buna ziua,comercializarea buteliilor de aragaz in ce cod CAEN se incadreaza?
4778 Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Această clasă include:
- vânzarea cu amănuntul a echipamentelor fotografice, optice şi de precizie
- activitatea opticienilor
- vânzarea cu amănuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat şi religioase
- activităţile galeriilor de artă
- vânzarea cu amănuntul a combustibililor, gazului îmbuteliat, cărbunilor şi lemnelor pentru uzul în gospodărie
- vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor
- vânzarea cu amănuntul a timbrelor şi monedelor
- serviciilor de comerţ cu amănuntul ale galeriilor comerciale de artă
- vânzarea cu amănuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate 4778 . 4778 Comert cu amanuntul al altor bunuri noi, in magazine specializate Aceasta clasa include: -vanzarea cu amanuntul a echipamentelor fotografice, optice si de precizie -activitatea opticienilor -vanzarea cu amanuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat si religioase -activitatile galeriilor de arta -vanzarea cu amanuntul a combustibililor, gazului imbuteliat, carbunilor si lemnelor pentru uzul in gospodarie -vanzarea cu amanuntul a armelor si munitiilor -vanzarea cu amanuntul a timbrelor si monedelor -serviciilor de comert cu amanuntul ale galeriilor comerciale de arta -vanzarea cu amanuntul a produselor nealimentare, n.c.a.
multumesc frumos