avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Regularizare tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Regularizare tva

am facut dec. 096 am primit confirmare ca incepand cu data de 7.01.2015 am devenit neplatitor de tva si trebuie sa depun ultimul decont tva am stoc de marfa de 10.734 lei fac regularizare decont doar pentru stocul de marfa s au iau in calcul si mijloacele fixe achizitionate in perioada in care am fost platitor de tva?
10734x124:24%=2.078 lei tva baza 8656 lei va multumesc!

Alte discuții în legătură

Neplatitori de tva troanta troanta daca ma declar neplatitor de tva acum si am marfa in stoc ,ce se intimla ?platesc tva-ul la valoarea stocului de marfa?ce poat face in conditiile in care ... (vezi toată discuția)
Depasire plafon tva denisa2011 denisa2011 am depasit plafonul de TVA in octombrie 2010, in luna ianuarie am depus actele si am intrat cu TVA incepand cu feb 2011.Dna de la finante mi-a sp ca normal ar ... (vezi toată discuția)
Declaratia 394 enachemariana_2007 enachemariana_2007 Societate platitoare de tva pana in luna ianuarie inclusiv a anului 2011.In februarie a devenit neplatitoare de TVA cf.legii.Am uitat sa depun declaratia 394 ... (vezi toată discuția)