Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... termen contencios administrativ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

termen contencios administrativ

Buna ziua,

Am castigat o anulare a unor hotarari ale consiliului local in contencios administrativ.
Judecatoarea a dat drept de recurs in 15 zile de la comunicare.
Se mai da termen de recurs la o hotarare in contencios administrativ?
de ce credeti ca ar trebui in contencios hotararile de prima instanta sa fie irevocabile?
Este corecta calea de atac
succes in recurs
av. Iorga
dorel paraschiv a scris:

Buna ziua,

Am castigat o anulare a unor hotarari ale consiliului local in contencios administrativ.
Judecatoarea a dat drept de recurs in 15 zile de la comunicare.
Se mai da termen de recurs la o hotarare in contencios administrativ?

Potrivit art.20 alin.1 din Legea nr.554/2004, hotararea pronuntata in prima instanta in litigiile de contencios administrativ poate fi atacata cu recurs, in termen de 15 zile de la comunicare.