Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie pe teren in litigiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie pe teren in litigiu

buna ziua,
vreau sa incep constructia unei case pe un teren care are latimea de 9.75 metri. din aceasta latime, 1,5 metri se afla in litigiu cu vecinul. procesul dureaza si nu vreau sa astept finalul. cum pot obtine autorizatie de constructie/intabularea/cartea funciara? mentionez ca nu intentionez sa construiesc pe partea in litigiu si cu PUZ as respecta distantele prevazute.
zadryana, utilizator
Pai si cum lipiti casa in ambele parti, daca intr-o parte terenul e in litigiu? Asta intreb, cum puteti respecta urbanismul?