Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere in barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere in barou

Buna ziua,

Eu ma aflu in urmatoarea situatie: am fost consilier juridic timp de 7 ani (2000-2007), dupa care am intrat in concediu de ingrijire copil ( 2 ani), apoi in somaj ( 1 an).
Intre timp, m-am suspendat din functia de consilier juridic si dupa 6 luni,am reusit sa ma angajez, dar ca si asistent manager (din 11.2010 pana in prezent).
As putea sustine examenul de admitere in barou , dar sa devin avocat definitiv (fara stagiatura)?

Aceeasi intrebare o am si pentru concursurile de admitere in magistratura si admitere in notariat.

Va multumesc.
Denidana, utilizator