Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concurs functionar public debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concurs functionar public debutant

puteti sa-mi spuneti ce inseamna examen scris si interviu
la cel scris bibliografie este din 7 legi si nu pot sa retin tot
Un examen este un test din programa stabilita. Daca aveti 7 legi si nu cunoasteti una ori o stapaniti doar pe jumatate puteti risca sa aveti nenorocul de a va pica o intrebare taman din partea pe care nu ati parcurs-o. Ca la scoala. Deci cititi cel putin de 2 ori toata legislatia. Ceva tot va ramane in minte. La interviu daca ati citit si suntet atent la intrebari va descurcati. Cititi HG 611/2008 Art. 54 Succes!
Justitiarul711, utilizator