Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... apartament inundat -ultimul etaj
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

apartament inundat -ultimul etaj

buna seara,
locuiesc intr-un apartament , la ultimul etaj si de doua luni, din cauza terasei deteriorate(a fost refacut in totalitate acum un an si asa cum spun cei de la administratie se afla in garantie), imi ploua, la propriu in casa, sunt si parchetul si gresia ude/
cui trebuie sa ma adresez pentru rezolvarea problemei , pentru ca ploua din ce in ce mai mult, riscam sa ne cada tavanul in cap.
cu multumiri,
In scris catre asociatia de proprietari. Aveti asigurare ?
Va adresati presedintelui de bloc sa ia legatura cu cei care au facut reparatia, spuneti ca e in garantie !Va adresati cu cerere scrisa si sa va dea numar de inregistrare. Sa aveti si martor. Daca refuza s au nu se rezolva va duceti la primaria de sector la Departamnt Asociatia de Propietari.