Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli judecata

buna ziua . in urma unei hotarari ramase definitiva , trebuie sa dau bugetului de stat o suma de bani , suma de care am fost scutit la inceputul procesului(am beneficiat de ajutor judiciar ). INTREBARE cum trebuie sa procedez pt a plati esalonat aceasta suma ? cui trebuie sa ma adresez pt ca nu pot achita acesti bani odata ? multumesc pt sfaturi.
Daca ati fost scutit de taxa judiciara de timbru trebuie sa luati legatura cu cei de la taxe si impozite din cadrul primariei de domiciliu.