avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Care sunt urmatorii pasi in recuperarea taxei de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Care sunt urmatorii pasi in recuperarea taxei de poluare???

Nume Calitate parte
........................ Reclamant
ADMINISTRAŢIA SECTOR 5 A FINANŢELOR PUBLICE REPREZ. DE DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BUCUREŞTI Pârât
ADMINISTRATIA FONDULUI PENTRU MEDIU Pârât




Şedinţe
28.01.2015

Ora estimata: 08:30
Complet: C11 - CA
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea. Anulează Decizia de calcul al taxei de poluare nr. 82930/26.08.2010 emisă de AFPS5. Obligă pârâtele la restituirea către reclamantă a sumei de 4896 lei, majorată cu dobânda fiscală aplicată de la 30.08.2010 până la restituirea efectivă. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu recurs, în 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Bucureşti - Secţia a II-a. Pronunţată în şedinţă publică azi, 28.01.2015.
Document: Hotarâre 597/2015 28.01.2015

Ultima modificare: Miercuri, 11 Martie 2015
lucicaroman@yahoo.com, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 13:37, 13 Martie 2015
Asteptati redactarea sentintei si recursul AFPS5.
Daca castigati si in recurs, mergeti cu decizia legalizata la anaf.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce ar trebui sa fac in continuare??? lucicaroman@yahoo.com lucicaroman@yahoo.com Buna ziua, Am deschis actiune in instanta pentru recuperarea taxei de mediu , iar aceasta aeste solutia data: formaţii detaliate despre ... (vezi toată discuția)
Castigat proces taxa auto cristina_ioana19 cristina_ioana19 buna...am castigat procesul priviind taxa auto... Solutie: Admite, în parte, excepţia inadmisibilităţii şi, în consecinţă, respinge, ca inadmisibilă, ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa mediu MoroXp MoroXp Buna ziua, Incerc de ceva vreme sa recuperez o taxa auto. Pe data de 30 Mai 2017 am mers la tribunal. Astazi am ferificat online si am gasit urmatoarele ... (vezi toată discuția)