Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Care sunt urmatorii pasi in recuperarea taxei de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Care sunt urmatorii pasi in recuperarea taxei de poluare???

Nume Calitate parte
........................ Reclamant
ADMINISTRAŢIA SECTOR 5 A FINANŢELOR PUBLICE REPREZ. DE DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE BUCUREŞTI Pârât
ADMINISTRATIA FONDULUI PENTRU MEDIU Pârât

Şedinţe

Ora estimata: 08:30
Complet: C11 - CA
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea. Anulează Decizia de calcul al taxei de poluare nr. 82930/26.08.2010 emisă de AFPS5. Obligă pârâtele la restituirea către reclamantă a sumei de 4896 lei, majorată cu dobânda fiscală aplicată de la 30.08.2010 până la restituirea efectivă. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu recurs, în 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Bucureşti - Secţia a II-a. Pronunţată în şedinţă publică azi, 28.01.2015.
Document: Hotarâre 597/2015 28.01.2015

lucicaroman@yahoo.com, utilizator
Asteptati redactarea sentintei si recursul AFPS5.
Daca castigati si in recurs, mergeti cu decizia legalizata la anaf.