avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revalorizare asistenti medicali
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revalorizare asistenti medicali

Buna ziua ! Incepand din acest an se face ,printr-un curs revalorizarea asistentilor medicali care si-au facut studiile pana la intrarea tarii in UE-2007 .Toate bune si frumoase ,am dorit sa ma inscriu dar am fost refuzata pe motiv ca ordinul de ministru prevede revalorizarea asistentilor medicali generalisti,ori eu sunt pediatra pe diploma .Ca mine mai sunt 4 colege doar pe sectia unde lucrez.E o omisiune legislativa?ma simt discriminata!Ce ne sfatuiti?Multumim frumos!Acest ordin de ministru s-a dat dupa Directiva europeana 2013/55/UE,inteleg!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! supun atenției dvs următoarele : asistent medical ... Aniladamacular Aniladamacular Buna ziua! Supun atenției dvs următoarele : Asistent medical generalist - diploma de absolvire a scolii postliceale Confirmare la specialitatea ... (vezi toată discuția)
Va rog sa ma ajutati,daca se poate anucy anucy Buna ziua,sora mea cea mica aterminat scoala post liceala sanitara in anul 2001,nu a profesat,acum insa sa inscris la ordinul asistentilor pentru stagiu.face ... (vezi toată discuția)
Recunoastere diploma asistent medical generalist tudor1973 tudor1973 Buna ziua! In anul 1997 am absolvit Scoala Sanitara Postliceala CAROL DAVILA Suceava iar la absolvire am primit diploma pe care scrie : CERTIFICAT DE ABSOLVIRE ... (vezi toată discuția)