Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Politistul a cerut o suma de bani pentru a nu deschide ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Politistul a cerut o suma de bani pentru a nu deschide dosarul penal

eram astazi in bershka si am vazut o geaca care mi-a placut, dar pentru care nu aveam bani. Am taiat chestia care bipaia si am luat-o pe mine, insa s-au prins. Nu aveam bani, am sunat un prieten sa imi aduca banii, am platit, dar intre timp a venit politia. Mi-au luat datele, si ne-am dus la masina. La masina, au zis ca nu au benzina sa mearga pana la sectie( ca sa va dati seama ce saraci) si m-au intrebat daca am cu ce sa-i duc. Bineinteles ca i-am dus cu masina mea la sectie. Ajungi la sectie, nici nu am intrat. Am stat afara cu dansii si mi-au zis ca o sa imi faca dosar penal pentru furt calificat daca nu le dau bani. nu mai aveam la mine niciun ban. trebuie sa ma vad astazi cu unul dintre politisti sa le dau 300 lei. Intrebarea este uramtoarea: sa ma vad cu dansul sa ii dau banii? Eu nu am completat nimic, nu am semnat nimic, doar miau luat datele. am si achitat geaca la magazin.
mai degrabă faceți o vizită la parchet mai întâi. ori am auzit că mai nou are și poliția română un serviciu specializat de ”afaceri interne”. nu de alta, da' vin vin Paștele azi mâine și o surpriză de Iepuraș cu anticipație o să le pice de minune...
Din relatarea dvs, pare ca vi se solicita mita, mergeti urgent sa denuntati fapta la DGA.
eu trebuie sa ma vad astazi cu el la 7. sa ma vad cu politist sau nu?
Daca va cere mita, v-am spus ce sa faceti, sesizati DGA, aveti contactul mai jos.
[ link extern ]
ai luat legatura cu DGA?