Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract de comodat si decontare cheltuieli cu benzina
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract de comodat si decontare cheltuieli cu benzina

Buna ziua!
Se poate sa imi raspundeti, va rog, la urmatoarele intrebari?
1.Se poate face contract de comodat (pt autoturism) intre un SRL si o persoana care nu are legatura cu firma? (proprietarul masinii este ruda unei persoane care urmeaza sa fie angajata in firma)
2.Pana cand se va face contract de comodat, se pot inregistra in contabilitate bonurile de benzina?
3.Dupa ce se va face contract de comodat, cheltuiala cu benzina va fi deductibila 50% fara foi de parcurs si 100% cu foi de parcurs?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Deductibil 50% .