Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... INFORMAŢIE
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

INFORMAŢIE

Doresc să aflu dacă s-au montat camere de luat vederi în incinta unui imobil de către o Asociaţie de proprietari acestea trebuie declarate la AUTORITATEA NAŢIONALĂ DE SUPRAVEGHERE A PRELUCRĂRII DATELOR CU CARACTER PERSONAL.
Care este procedura?

Nu trebuie anuntat nicaieri, firma care a montat acest sistem de spraveghere stie foarte bine ce are de facut, ei sunt autorizati sa monteze si sa puna in functiune sistemul.
Dumneavoastra trebuie sa avertizati prin afise puse la loc vizibil,ca respectivul condominiu este supravegheat video.