Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registre obligatorii pentru PFA in sistem real
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registre obligatorii pentru PFA in sistem real

Buna ziua!
Va rog frumos sa-mi spune-ti ce registre sunt obligatorii pentru un PFA in sistem real si daca trebuie inregistrate la ANAF. Registrul de evidenta fiscala este obligatoriu sau nu? Daca este obligatoriu va rog frumos sa-mi spune-ti de la ce data trebuie completat.
Va multumesc mult de tot!
Cele doua registre utilizate la conducerea contabilitatii in partida simpla sunt Registrul jurnal de incasari si plati si Registrul inventar. Dupa ce le legati si numerotati paginile, mergeti cu ele la inspectorul de la finante. Mai e si acel registru de evidenta fiscala dar nu au aparut inca normele de aplicare pentru el.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc frumos pentru raspuns!