Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare padure catre cetatean strain
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare padure catre cetatean strain

Buna ziua
As vrea sa stiu daca pot vinde o parcela de padure catre un cetatean francez, rezident si daca da, care este articolul de lege in baza caruia se poate face vanzarea. La notariat nu prea au stiu ce sa imi raspunda, urmand sa studieze legile. Mentionez ca am toate actele, inclusiv de la primarie si ocolul silvic, cu dreptul de preemtiune, etc.
Va multumesc
Buna ziua.
Chiar nimeni nu ma poate lamuri in aceasta problema? Va multumesc