Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Interzicere drepturi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Interzicere drepturi

Buna ziua!
Cat timp sunt interzise drepturile daca sentinta este urmatoarea?
Condamnă la 6 luni închisoare cu suspendare, Interzice inculpatului exercitarea drepturilor prev. de art. 64 lit. a teza a 2-a, lit. b şi c cod penal pe durata executării pedepsei închisorii, ca pedeapsă accesorie. Termenul de încercare este de 2 ani.
Buna ziua!

In cazul dvs., drepturile sunt interzise pe 6 luni. Termenul de incercare de 2 ani nu constituie pedeapsa.

Cu stima.