Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce cale de atac mai am după revizuire?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce cale de atac mai am după revizuire?

Am initiat un proces impotriva Casei de pensii pentru recalcularea pensiei pornind de la o adeverinta ce contine venituri brute.
Am pierdut la TMB, desi 4 colegi de-ai mei au castigat si aceasta deoarece anul trecut practica judecarii plecand de la astfel de adeverinte era neunutara.
Am facut recurs si am pierdut din nou si l-as pierde din nou, daca s-ar relua recursul la CA, deoarece in aceasta instanta practica de respingere a astfel de adeverine este unitara.
Am cerut revizuirea procesului, in idea ca s-a judecat altceva decat am cerut si normal, am pierdut.
Mai exista cale de atac care ar putea intoarce dosarul la TMB pentru o noua judecare?
Ce motive as mai putea invoca?
Nu mai aveţi nicio cale de atac. Îmi pare rău, însă trebuie să încercaţi să acceptaţi situaţia.
Multumesc pentru raspuns domnule Gabriel.

[Mesaj editat - 3.3 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic