avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... obtinere indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

obtinere indemnizatie

Buna ziua, sunt studenta in anul I la facultatea de Alimentatie si Turism si am ramas insarcinata in luna octombrie. As dori sa stiu daca pot obtine indemnizatia avand in vedere ca sunt doar in primul an.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:06, 21 Martie 2015
In speta:
- daca data nasterii este in iunie 2015 , atunci perioada eligibila pentru CCC va fi iulie 2014 - iunie 2015

- daca data nasterii este in iulie 2015 , atunci perioada eligibila pentru CCC va fi august 2014 - iulie 2015

Spuneti ce statut ati avut in aceste perioade , iulie/august - septembrie 2014?
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Martie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
am terminat liceul in anul 2012 si de atunci am fost bona a doua fetite pana in noiembrie deci nu am lucrat cu forme legale
In acest caz, nu aveti cum sa beneficiati de indemnizatia pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil DANYLEHA DANYLEHA Buna ziua.sotia mea va naste in luna iulie,in aceasi luna va termina si cursurile postuniversitare cu frecventa la zi.putem beneficia de indemnizatia de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Kristina121 Kristina121 Buna seara. Sunt putin in ceata si am mare nevoie de un raspuns. In momentul de fata urmez un program de studii masterale pe care urmeaza sa il termin in ... (vezi toată discuția)
Obtinerea indemnizatiei de crestere a copilului lusil01 lusil01 Buna ziua As vrea sa stiu daca pot obtine indemnizatia pentru cresterea copilului. Eu ar trebui sa nasc in mai 2014. Am lucrat in perioada martie-iunie 2013. ... (vezi toată discuția)