Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Arestat in Italia
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Arestat in Italia

Sotul meu a zburat duminica 22.03.2015 spre Italia,de pe aeroportul din Bologna l/a arestat fara motiv,de atunci nu shtiu nimic de el,nu a sunat nimic,am sunat noi si zice ca nu au dreptul sa zica nimik,am angajat un avocat si a zis ca tucma vineri ne va da ceva vesti,nu inteleg nimic ce se intimpla,nu are antecedente penale nimic,totul e in regula...sunt disperata ,nustiu nimic de el...:((:((
~ Conținut șters la cerere ~
da ,am angajat,dar inca nu da nici o informatie,a zis ca abia vineri va putea sa zica ceva,dar cum se poate asa ceva sa te aresteze fara motiv ?
~ Conținut șters la cerere ~
dar ce se intimpla in acest caz?Sotul meu a avut deport in urma cu 5 ani,si a expirat deportul,acum cind a zburat el a zis ca a scazut deportul ,dar daca poate il avea pe mai multi ani si el nu a stiut ? ma gindesc ca si din cauza asta la oprit,poate nu i/a scazut deportul si el nu a stiut ,ce se poate intimpla in cel mai rau caz aici ?
~ Conținut șters la cerere ~