avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lesire din indiviziune teren agricol extravilan ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lesire din indiviziune teren agricol extravilan necunoscand datele de contact ale mostenitorilor

buna ziua,
Mama mea detine un titlu de proprietate asupra unui teren agricol extravilan in judetul Dolj, impreuna cu inca 4 dintre fratii ei, decedati cu totii la momentul actual. Fiecare dintre frati are mostenitori, insa nu pastram legatura cu niciunul dintre acestia si nu le cunoastem adresa exacta sau datele de contact pentru a lua legatura cu fiecare pentru chemarea la iesire din indiviziune. Mentionez ca de-a lungul anilor, de cand au primit titlul de proprietate, doar mama mea s-a ocupat de plata impozitului datorat pentru terenul respectiv, din surse proprii, ceilalti frati/mostenitori necontribuind la aceasta plata.
Ce variante exista pentru a face iesirea din indiviziune avand in vedere cele descrise mai sus, si anume ca nu cunoastem datele de contact ale celorlalti mostenitori/succesori ai fratilor mamei?

Alte discuții în legătură

Succesiune C. Maria C. Maria Am postat in urma cu ceva timp niste intrebari pe acest subiect.Era vorba de o succesiune legala in urma mamei, care nu fusese dezbatuta, mostenitori fiind 5 ... (vezi toată discuția)
Succesiune C. Maria C. Maria Am postat in urma cu ceva timp niste intrebari pe acest subiect.Era vorba de o succesiune legala in urma mamei, care nu fusese dezbatuta, mostenitori fiind 5 ... (vezi toată discuția)
Drept la mostenire livias livias in anul 1991 trei frati au primit titlul de proprietate pentru pamantul mostenit de la tatal lor (toti trei fiind nominalizati pe acelasi titlu de ... (vezi toată discuția)