avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bursa scolara in caz de corigenta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bursa scolara in caz de corigenta

intrebare - va rog sa-mi spuneti ,daca un elev care ramine corigent , mai poare primi bursa ? ( este elev in clasa a patra si a ramas corigent la engleza ) mwentionez ca este vorba de bursa sociala ! VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: rupa , utilizator 17:44, 29 Martie 2015
Teoretic nu. Cel mai bine ar fi sa verificati la scoala daca au alte reglementari.
bursa scolara de tip - SOCIAL ,este penalizata in caz de corigenta ? - ATENTIE a nu se confunda cu bursa de merit !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz in serviciu, trafic de influenta sau sunt eu de vina ? rcip78 rcip78 Buna ziua .dupa acest sper scurt istoric al evenimentelor as vrea sa ma sfatuiti ce e mai bine de facut,sunt tatal unei eleve de clasa a 7a iar in momentul in ... (vezi toată discuția)
Burse sociale in caz de corigenta sem.i alb_gabi alb_gabi Vă rog să-mi spuneți referitor la revizuirea burselor sociale conf.Ordinului Ordinului 5576/2011 cu modificari Art. 12. - (1) Bursele de ajutor social se ... (vezi toată discuția)
Repetent sau corigent ? Tatianaioan Tatianaioan Am o fetita de 13 ani si 6 luni ,clasa a I-a,a II-a ,a III-a primul semestru le-a facut in Germania,cu greu am reusit sa o inscriu la o scoala cu predare in ... (vezi toată discuția)