Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie invaliditate

Sunt nascuta in iulie 196o cu vechime in munca 34 ani nu am grupa.... care ar fi diferentai dntre gr 2 si gr3 a pensiei de invaliditate ,avand in vedere ca la gra3 pe care il am nu se acorda stagiul potential..ma interseaza ca si cuantum al sumei...multumesc
Iulie 1960 Mai 2022 61/10 31/10 15/0

In cazul de fata nu exista diferenta de cuantum pensie intre gradul I,II,sau III de invaliditate.
Avand realizata conditia de stagiu complet,nu se mai acorda stagiu potential.
Numai acesta poate face diferenta intre cele 3 grade de invaliditate ca si cuantum al pensiei.