Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de colaborare I.I. PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de colaborare I.I. PFA

Urmeaza sa deschid un salon de infrumusetare I.I. intr-un spatiu inchiriat, eu voi functiona pe partea de coafor dar intrebarea mea este cum as putea proceda in mod legal pt a avea o manichiurista sau cosmeticiana fara a angaja si fara a putea sa subinchiriez deoarece proprietarii nu isi dau acordul. Daca ea ar avea firma s-ar putea face un contract de colaborare intre PFA-UL ei si I.I.-ul meu? Ce presupune acest contract? Ce alta metoda ar mai fi? Multumesc!
Recomandarea mea este contractul de asociere in participatie.