Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decretul de Expropiere a Tratatului de la Craiova din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decretul de Expropiere a Tratatului de la Craiova din 7 septembrie 1940

Va rog stie cineva care este Decretul de Expropiere a Tratatului de la Craiova din 7 septembrie 1940 si unde il pot gasi inclusiv listele persoanelor expropriate?
Multumesc anticipat!:sorry:
A fost semnat în 7 septembrie 1941 între România și Bulgaria.prin care România a cedat Cadrilaterul (partea de sud a Dobrogei)și persoanelor deposedate li sen dau actualmente despăgubiri.