avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Eroare depunere declaratie 100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Eroare depunere declaratie 100

Buna,

Am intocmit declaratia 100, am semnat-o si depus-o, insa recipisa are erori: "eroare regula: la R15 nu se accepta mai multe declaratii cu cod_oblig = 103 si avand aceeasi data scadenta = 25.04.2015".

Am verificat declaratia, nu are mai multe coduri 103 (impoz pe profit datorat / plati anticipate - persoane juridice romane). Mentionez ca suma este 0.

Stie cineva sa-mi spuna unde gresesc, si care e problema?
Va multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Declaratie 100 marianconta marianconta Salut. Puteti sa-mi spuneti cum pot sa corectez urmatoarea situatie, si anume: am depus declaratia 100, am declarat impozitul pe profit, dar am omis sa ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 grigore_88 grigore_88 Buna seara, cum as pute schimba data la declaratia 100 , ca am voie sa depun 2 declaratii cu aceeasi data (tin sa precizez ca prima a avut : eroare regula: ... (vezi toată discuția)
D100 ndeea ndeea Am descarcat si depus ieri 24.07.2018 formularul D100 pentru impozit micro de 1% si doar azi 25.07.2018 am reusit sa descarc recipisa in care mi-a aparut ... (vezi toată discuția)