Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Obtinere fonduri europene incalzire cu panouri solare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Obtinere fonduri europene incalzire cu panouri solare

Buna seara.Se pot achizitionarea instalatii de incalzire solara a apei cu fonduri europene?Daca da unde ar trbui sa ma adresez. Multumesc.
Periodic, Autoritatea Fondului pentru Mediu deruleaza un program intitulat Casa Verde prin care se pot achizitiona echipamente de producere a energiei pe baza activitatii solare. Va puteti interesa pe site-ul institutiei www.afm.ro sau la Agentia de Protectie a Mediului din judetul in care locuiti.