Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de constructie sau prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de constructie sau prestari servicii

Pot incheia un contract de constructie sau de prestari servicii cu o persoana fizica proprietar al unui teren,pentru constructia unei case?avand in vedere ca eu nu sunt persoana autorizata adica sunt muncitor "la negru"si am o echipa de muncitor cu care am mai construit 5 case pana acum
Nu puteti.
Dar exista vreo posibilitate legala prin care eu sa fiu sigur ca imi primesc banii si beneficiarii sa fie siguri ca eu le construiesc casa?
Nu vad de ce nu ati putea incheia in acest sens o conventie civila de prestari servicii, sau cum vreti dvs s-o numiti, si s-o inregistrati ulterior la finante.