avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Scuter neinmatriculat - rezolutie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Scuter neinmatriculat - rezolutie

am fost prins cu un scuter neinmatriculat mi sa intocmit dosar penal si permisul mi lau luat. dupa 2 saptamani am mai dat o declaratie si miau zis politatii ca ma iertat procurorul si ca imi va venii un plic acasa si cu acela imi voi ridica permisul. cat timp dureaza pana vine acel plic?
Cel mai recent răspuns: MihaiTTT , utilizator 10:20, 25 Mai 2015
revin cu rugamintea de a imi comunica orasul. multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tentativa de furt murinhio25 murinhio25 Sunt acuzat de tentativa de furt stabilind valoare 50 lei prejudiciu recuperat . Imi cere daune 5000 lei sa isi retrag plangerea . Ce se poate intampla dc nu ... (vezi toată discuția)
Furt din supermarket Anamariacatalina Anamariacatalina Am fost chemată la judecătorie printr o citație in care scria renunțare urmărire penală, am furat dintr-un supermarket niște alimente, am confirmat la ... (vezi toată discuția)
Confirmare rup FlorinStoian1991 FlorinStoian1991 Bună ziua! Ce înseamnă dacă ești chemat în instanță pentru confirmare renunțare la urmărirea penală? Voi fi audiat? Pot primi o condamnare? ... (vezi toată discuția)