avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ONRC ANAF neconcordanta infiintare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ONRC ANAF neconcordanta infiintare

Subiect: Declarare la infiintare SRL la ONRC a contributiilor salariale - neconcordanta cu 010 ANAF

Buna ziua,

La infiintare SRL la ONRC am bifat:
- impozit microinteprindere cu 01.05
- perioada trimestriala cu 01.05
- contributii angajati cu 01.05
Unde 01.05 reprezinta data de infiintare SC


Pe site la mfinante apar cu toate cele de sus inregistat incepand cu 01.05.

Am incecat sa depun 010 de inregistrare (nu de mentiuni) la ANAF pentru:
- impozit microinteprindere cu 01.05
- perioada trimestriala cu 01.05
- contributii angajati cu 01.05
Am pus 01.05 ca sa corespunda cu inreg la ONRC. Chiar daca nu se mai depune 010 la inregisstrare, am preferat sa o depun.
La ANAF operatoarea imi spune ca nu imi prelucreaza 010 pt ca nu am REVUSAL. Urmeaza sa angajez pana la sfarsitul lunii. Si ca trebuie sa modific la ONRC pt ca nu se procedeaza asa si ca nu o sa pot sa depun 112... categoric o sa iau amenda pt nedepunere 112....


ma ajutati cu o parare? cine greste? ce pot sa fac? nu tb sa bifez contributiile?

Multumesc mult de ajutor.

Alte discuții în legătură

Declarare la infiintare srl la onrc a contributiilor salariale - neconcordanta cu 010 anaf Contabiljunior Contabiljunior Buna ziua, La infiintare SRL la ONRC am bifat: - impozit microinteprindere cu 01.05 - perioada trimestriala cu 01.05 - contributii angajati cu ... (vezi toată discuția)
Vectorul fiscal 010 si alte declaratii evghenii evghenii BUNA, vreau sa va intreb ,1)-in 010 -mentiuni-(trecerea de la impozit pe profit la impozit pe venit)trebuie sa mai bifez si optiunile care sunt deja declarate ... (vezi toată discuția)
Declaratie 010 firma nou infiintata Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, Firma infiintata in februarie 2012, va avea salariati incepand cu 01 aprilie 2012. In decl. 010 initiala, in termen de 30 zile de la infiintare ... (vezi toată discuția)