avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA, persoana fizica, achizitie extracomunitara si ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA, persoana fizica, achizitie extracomunitara si intracomunitara

Daca voi cumpara, de exemplu:o rochie, on line, din afara comunitatii, ca persoana fizica, trebuie sa platesc la primire, pe langa taxele vamale si TVA-ul la valoarea marfii? Dar daca cumparaturile sunt din interiorul comunitatii?

Alte discuții în legătură

Nelamurire sc - import alinutza81_23_11 alinutza81_23_11 In urma cu o luna mi-am infiintat un SRL , printre alte obiecte de activitate , doresc sa fac import de bijuterii fara valoare, din China. Am inteles ca , ... (vezi toată discuția)
Taxe vamale pentru importul de motociclete Vreau sa-mi aduc o motocicleta sh si nu stui care sunt taxele vamale accize etc. Stie careva une pot gasi toate lucrurile astea? (vezi toată discuția)
Cantitate comerciala.vama Buburuze Buburuze Buna seara! Imi puteti spune,va rog,ce inseamna cantitate comerciala la niste produse comandate pe internet?Am comandat de pe un site din afara UE niste ... (vezi toată discuția)