Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit pe profit

Buna ziua,
Am o societatea infiintata in iunie 2014 cu cod CAEN 7022 "Activitati de Management si Consultanta". La infiintare societate era platitoare de impozit pe profit. In 2015 cand am depus declaratia 101 pentru trim IV 2014 si am constatat ca societatea nu avea nici un contract de consultanta incheiat am facut formularul 010 de trecere de la impozit pe profit la impozit pe venit incepand cu 01.01.2015. Doar ca la administratie a inregistrat formularul 010 incepand cu data de 11.06.2014, adica societatea este platitoare de impozit pe venit de la infiintare. In iunie si septembrie 2014 am depus d100 ca platitoare de impozit pe profit.
Intrebarea mea este ce pot face acum? Ce declaratii trebuie sa rectific si daca tb sa platesc amenda?
cindianton, utilizator