Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nedumerire
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nedumerire

Buna seara,
Daca eu posed permis de conducere (categoria B) si cel care conduce autovehicolul ( proprietarul} nu detine, mie mi se intampla ceva ca posesor de permis auto (categoria B) si pasager conform noului cod rutier:frantic:?
Multumesc anticipat!
Daca autovehiculul se afla in miscare este posibil sa vi se intample ceva. Acum depinde si daca veti mai apuca sa aflati ce vi s-a intamplat.

Daca autovehiculul nu se afla in miscare nu vi se intampla nimic.
:D multumesc!
dar daca soferul, respectiv posesorul masinii "m-a luat cu el drept paravan"?
dexter89abler, utilizator
Nu vreti sa nu ne mai luati pe ocolite si sa explicati exact ce doriti.
scuzati-ma dar nu va iau pe ocolite.... persoana respectiva o cunosc de foarte putin timp si mi-a zis sa merg cu el, in cazul in care sunt filtre de politie sa conduc eu... de aceea mi s-a parut dubiasa treaba....
dexter89abler, utilizator